Системи захисту рослин

Щорічно завдяки шкідникам, хворобам та бур'яну  у світі знищується 24% врожаю.
Сумарна втрата для сільського господарства становить 70 млрд. доларів. Для боротьби із шкідниками, бур’яном та хворобами у нашій країні щорічно випускають мільйони тонн добрив. 


Засоби захисту рослин - це речовини які мають певний склад (діючу речовину та формуляцію) і відповідно до свого призначення впливають на шкідливі організми.

Загальна назва засобів захисту рослин – пестициди.
В залежності від свого призначення пестициди поділяються на такі основні групи:
 

  • Інсектициди - (від лат. insectum – комаха і ceado – вбивати, знищувати) – призначені для захисту рослин від шкідливих комах.
  • Фунгіциди - (від лат. fungi – гриб і ceado – вбивати, знищувати) – призначені для захисту рослин від хвороб, викликаних розвитком шкідливих грибів на рослині.
  • Гербіциди (від лат. herba — трава і ceado – вбивати, знищувати) – призначені для знищення бур’янів в посівах культурних рослин, що дає змогу зменшити або повністю виключити ручний чи механізований обробіток ґрунту.
  • Десиканти – речовини, якими обробляють рослини для їх підсушування перед збиранням (соняшник ,ріпак, горох та інші культури)
  • Протруйники насіння – призначені для обробки насіння з метою знищення шкідників та збудників хвороб які знаходяться на поверхні насіння та всередині. А також захисту рослин від шкідників та збудників хвороб які знаходяться в ґрунті.