Гербіциди

Гербіциди (herba - трава) призначені для усунення бур'яних рослин або запобігання їх проростання.

Крім того, застосування гербіцидів дозволяє скоротити або повністю виключити ручні або механічні обробки, що, у свою чергу, запобігає грунтову ерозію і знижує втрату вологи.


Гербіциди по характеру дії ділять на дві категорії - гербіциди виборчого дії та гербіциди сплошної дії.

Гербіциди виборчого дії (або селективні) використовуються на конкретних культурах, не завдаючи шкоди самій культурі, а лише пригнічуючи небажану травну рослинність, що виникає на тому ж полі, що і культурні рослини, конкуруючи з ними за живильні речовини, світло і вологість.

Виборчі (селективні) гербіциди діляться на:
- противодводонні - гербіциди, що знищують дводольні (широкополісні) мигдалики, наприклад, ВИДМАСТЕР 480 в.р., ЛАНС 240 в.р., ЛІНТУР 70 в.д.г .;
- граніциди (протипухлинні препарати) - гербіциди, що знищують злакові врожаї, наприклад, ФЮЗИЛАД ФОРТЕ 150 К.е., ГОРИЗОН 080 К.е., АКСІАЛ 045 К.е., ЗЕЛЛЕК СУПЕР к.е.

Гербіциди сплошної дії (або неселективні) впливають на всю наявну на оброблюваному ділянці рослинність. На сьогоднішній день гербіциди різного дії на ринку представлені препаратами на основі глифосу і диквата. Ці гербіциди проникають в рослину через зелену листову поверхню.

Гербіциди сплошної дії поділяються на дві основні групи:

- контактні гербіциди, в тому числі десиканты, наприклад, РЕГЛОН СУПЕР 150 в.р. Ці гербіциди впливають на оброблену поверхню, відрізняються швидким впливом і хорошою дощостійкістю;
- системні гербіциди - діюча речовина рухається по рослині від точки контакту з поверхнею рослин до точок росту рослин, викликаючи їх відмирання. Ці гербіциди відрізняються високою ефективністю проти багаторічних врожаїв, що мають потужну родову систему. Примерами таких препаратів можуть служити гербіциди суцільного дії: ТАЧДАУН 500 в.р., УРАГАН ФОРТЕ 500 в.р.